Letní krajský přebor
léto 2000 Tábor a Písek

Výsledky našich plavců

Českokrumlovští plavci absolvovali druhé kolo jihočeského přeboru v plavání.

Uplynulou sobotu se zúčastnili českokrumlovští plavci 2.kola krajského přeboru v plavání, které se uskutečnilo v Táboře a Písku. Českokrumlovský plavecký klub úspěšně reprezentovalo 12 plavců ve věku 8 – 13 let. V konkurenci plavců ze všech jihočeských klubů se hlavně ti nejmladší neztratili a opět přivezli domů z Písku 11 umístění do 3. místa.

Ročník narození 1992 reprezentovala Veronika Bednaříková, která si odvezla prvenství na 100 m kraul a 200 m znak a druhé místo na 50 m kraul a 200 m prsa. Za ročník 1991 startovala Hanka Slabá, která přivezla diplom z tratě 200 m znak, na 50 a 100 m kraul jí utekla medaile o pár setinek a na 200 m prsa skončila na pěkném šestém místě. Nesilněji obsazen byl ročník 1990, kde plavala Kristýna Sirová, která si vyplavala velmi pěkné osobní rekordy, Martin Sváček, který si přivezl bronz na 100 m znak a Kryštof Kotěšovský, který zvítězil na trati 1500 m kraul a 200 m kraul, stříbrný byl na 100 m znak a bronzový na 50 m kraul. Atmosféru závodů si poprvé vyzkoušeli noví členové Českokrumlovského plaveckého klubu a to Dan Sváček, Barbora Bayerová, Lucka Smetanová a Nela Černocká. Ti na svůj první start určitě nezapomenou, zvláště pak Lucie Smetanová, která si přivezla hned diplom za třetí místo na 50 m kraul.

Starší kolegové startovali v Táboře, ale neměli tolik štěstí, jako oddíloví benjamínci. Tomáš Kotěšovský, Jirka Sváček a Mirka Dvořáková si přesto pochvalu zaslouží za své osobní rekordy, které si opět vyplavali. Více se dařilo klukům, kteří se umisťovali v první polovině startovního pole.

Teď už plavce pomalu čeká konec jarní sezóny a mohou se těšit na závěrečné soustředění na počátku prázdnin.