Výsledky našich plavců

Zleva - nahoře: Daniel Sváček, Nela Černocká
dole: Hana Slabá, Karolína Slabá, Veronika Bednaříková, Eliška Kovaříková

Českokrumlovský plavecký potěr se v republikové konkurenci neztratil.

Uplynulou sobotu se v Českých Budějovicích uskutečnil 17.ročník plaveckých závodů Koh-i-noorská tužka. Sešly se zde plavecké naděje ze 16 oddílů republiky a 2 klubů Rakouska ve věku 8-10 let. Českokrumlovský plavecký klub reprezentovalo 6 plavců. Čím starší děti, tím větší konkurence se na českobudějovické padesátce sešla.

V nejmladší kategorie osmiletých měl ČKPK zastoupení v Karolínce Slabé, pro kterou byly tyto závody plaveckou premiérou. A že se připravovala pilně, dokazují výsledky. Na 50 m kraul se umístila na pátém místě z 12 závodnic, na 50 m znak skončila třetí, čímž překvapila nejen sebe, ale velmi mile i rodiče a trenérku.

O rok starší kolegyně Veronika Bednaříková měla již jisté zkušenosti z loňska a že dokázala skvěle zúročit celoroční přípravu, dokazují výsledky. Na zlato dosáhla v disciplíně 50 m znak v konkurenci 23 závodnic, bronzovou příčku obsadila na 100 m kraul a 100 m prsa.

Nejpočetnější skupinou byl nejstarší ročník, tedy plavci desetiletí. Ostřílená závodnice Hanka Slabá si vyplavala ve všech disciplínách osobní rekordy. Na 100 m kraul skončila smolně čtvrtá ze 44 plavkyň, na 100 m prsa sedmnáctá a na 50 m znak osmá ze 46 závodnic. Stejně stará děvčata Černocká Nela a Kovaříková Eliška se takto obsazených závodů zúčastnily poprvé. Šlo jim hlavně o sbíraní zkušeností a okouknutí republikové konkurence. Umístění Nely na 26 ( resp.28 ) a Elišky na 34 ( resp.36 ) místě ze 46 startujících je velmi dobrým počinem začínající plavecké kariéry.

Jediným zástupcem silného pohlaví byl desetiletý Dan Sváček, který kráčí ve šlépějích svých starších bratrů. Jeho časy byly skoro totožné s rok starými časy bratra Martina. Na 100 m kraul skončil na velmi pěkném 27.místě z 54 plavců, na 100 m prsa skončil 25 a na 50 m znak byl ze 46 závodníků dokonce sedmý.

Dosažené výsledky ukazují, že českokrumlovští plavci ostudu našemu městu a plaveckému klubu určitě neudělali a dokáží se rovnat s konkurencí z celé republiky.

S novou chutí se začnou připravovat i se svými staršími kamarády na dvě jarní kola krajských přeborů, která se budou konat v Písku a Táboře.