Letní krajský přebor
29.-30.5.2004 Český Krumlov

Výsledky našich plavců

Fotogalerie z těchto závodů

2004_leto_ckpk_foto.jpg

Na fotografii stojí zleva Kryštof, Veronika, Dan, Pavel V., Libor, trenérka, Pavel A., Martin, Kačka, Kuba, Patrika, Kristýna, dole Iva a Míša

Českokrumlovští plavci na Letním přeboru Jihočeského kraje

Minulý víkend se na českokrumlovské plovárně uskutečnil Letní přebor Jihočeského kraje mladšího a staršího žactva. Domácí barvy hájilo třináct plavců. 

Mezi nejstarší závodníky Českokrumlovského plaveckého klubu patří Kristýna Sirová, Kryštof Kotěšovský a Martin Sváček. Nejvíc se dařilo Kristýně. Ta se čtyřikrát postavila na stupně vítězů, vždy na stříbrný stupínek. Časy si vylepšila, ale chybí jí vůle nabrat si více tréninkových kilometrů, aby se svými časy mohla rovnat republikové konkurenci. Kryštof je velký bojovník, ale časy dávají znát, že plavání dělá už jenom jako kondiční sport ke svému volejbalu. Je však velmi dobře, že u něj zůstal, jeho klouby se mu ve stáří odvděčí. Martin se v poslední době zakousl do plavání, má chuť do závodění a na výsledcích je to znát. Nejlépe mu sedí znakové tratě, na krátkou i dlouhou obsadil velmi dobré šesté místo. Musíme s ním počítat i v příštím roce do dorostu. Jeho o rok mladší bratr Daniel si také vyplaval osobní rekordy a také mu vyhovuje nejvíce plavecký způsob znak. Zdá se, že Krumlováci rostou pro znakové disciplíny, protože i dvanáctiletá Veronika Bednaříková si na stometrovou trať ve znaku doplavala pro bronz, na dvojnásobné trati skončila čtvrtá. „Bramborová“ jí zůstala i na krátkou polohovku, ale vzhledem k tomu, že stejně jako Kryštof navštěvuje volejbalovou sportovní školu a plavání se nevěnuje stoprocentně, jsou její výsledky chvályhodné. Díky znakařům byl přeskočen ještě třináctiletý Jakub Jeníček, který se rok od roku svými výkony šplhá nahoru. Kuba je prsař a i tentokrát dosáhl alespoň na bronzovou příčku.na krátké trati, na dlouhé byl čtvrtý. V ostatních disciplínách se ve výsledkové listině pohyboval kolem středu.

Zcela jednoznačným suverénem mezi domácími plavci je dvanáctiletý Pavel Vysušil. Každý start proměnil v medaili a tak si svou sbírku po dvou dnech závodů rozšířil o jedno zlato, sedm stříber a jeden bronz. V kraji patří ke špičce, ale nominovat se svými časy na republiku, se mu zatím, bohužel, nepodařilo. 

Mezi nejmladší plavce závodů patřily už ostřílené závodnice Iva Bukovjanová a Kateřina Duspivová a svoje premiérové starty si odbývali Patrizia Massarová, Michaela Pocklanová, Pavel Amcha a Libor Hermann. Iva s Katkou měly za úkol zaplavat osobní rekordy a co nejvíce si tak vylepšit své časy. Svůj úkol beze zbytku splnily. A ti premiéroví? Někteří zaplatili svou nováčkovskou daň, něco se jim nepovedlo, něco nevyšlo úplně podle jejich představ. Ale měli nasát atmosféru závodů, aby příště věděli, co je čeká, měli se porozhlédnout, jak plave jejich konkurence v kraji a kolik musí přidat v tréninku, aby jim byli na podzim rovnocennými soupeři. A hlavně strávili dva dny v partě, do které už taky neodmyslitelně patří.

Ne všichni dosáhli na medaili, ale všichni si vyplavali nové osobní rekordy a tak hodiny tréninků nepřišly nazmar. A zcela určitě vím, že všichni plavou s chutí, i když ne vždycky je plavání radost a někdy taky bolí. Závody jsou však pro ně odměnou za půlroční dřinu. A za ty proběhnuvší si všichni zaslouží pochvalu.

Z naměřených časů je vidět, že v Krumlově byla „rychlá“ voda a ta plavcům svědčí. Ti domácí mají za sebou vrchol sezóny, zvolna dotrénují a na další sezónu se budou připravovat zase od počátku září.

Eva Bednaříková, trenérka

freshlime.cz

© 2009 ČKPK. Všechna práva vyhrazena.

Odkazy: CK Shuttle - 302 Found

Found

The document has moved here.