Zimní pohár desetiletého žactva
11.-12.12.2004 Domažlice

Výsledky našich plavců

Desetileté plavkyně okusily atmosféru velkých závodů

O uplynulém víkendu se v Domažlicích konal Pohár České republiky 10-ti letého žactva – zimní část. Českokrumlovský plavecký klub reprezentovaly Duspivová Tereza a Koubová Klára. Obě startovaly na takto významném podniku poprvé a tak šlo hlavně o nasbírání zkušeností a „otrkání se“ na větších závodech. Vždyť se zde potkaly se stejně starými kolegy ze 35 oddílů Čech. ( souběžně probíhal stejný podnik i na Moravě)

Zpočátku jim tréma svazovala ruce, nováčkovskou daň zaplatila v prvním závodě hlavně Klárka, kdy zaplavala čas daleko pod své možnosti. Postupně se ale rozplavaly a každý další start proměnily v osobní rekord. Obě se sice umisťovaly ve druhé polovině startujících, ale to nic neubírá na jejich skvělých výkonech. Vždyť tam jely za odměnu po celoroční práci a už úspěšná nominace byla pro obě děvčata, která plavou závodně prvním rokem, vítězstvím. 

Do každého závodu se nominovalo pouze 32 nejlepších plavců ( plavkyň ). Další desítky čekaly na příležitost, coby náhradníci. Rozhodčí byli velmi přísní a nic se nepromíjelo. Obě však zaplavaly stylově čistě a diskvalifikace se jim vyhnula. Už taky ví, že se při startu na takových závodech nesmí nic podcenit. 

Ve chvilkách volna si prohlédly vánočně vyzdobené centrum Chodska a dokonce si na domažlické věži zazvonily při klekání na adventní zvon.

A tak bohatší o zkušenosti, které jsou k nezaplacení, o nové zážitky a taky o osobní rekordy se vrátily zpět do všedního tréninkového života.

Eva Bednaříková, trenérka

freshlime.cz

© 2009 ČKPK. Všechna práva vyhrazena.

Odkazy: CK Shuttle - 302 Found

Found

The document has moved here.