Výsledky našich plavců

Stojící: Kateřina Duspivová, trenérka Eva Bednaříková, Markéta Bohdalová, Patrizia Massarová, Klára Koubová, Karolína Honzová, Tereza Duspivová, Iva Bukovjanová, Jan Kodým
Dole: Aleš Berounský, Patrik Weis, Robert Weis

Českokrumlovští plavci závodili v českobudějovické padesátce

Minulou sobotu se v Českých Budějovicích již tradičně konal závod s celorepublikovou účastí „ KOH-I-NOORSKÁ TUŽKA 2005 “. Českokrumlovský plavecký klub při chřipkové epidemii nakonec reprezentovalo jedenáct plavců ve věku osm až dvanáct let. Někteří jsou již ostřílenými závodníky, tři však byli na závodech poprvé. Plavalo se ve třech kategoriích podle ročníku narození 91 + 92, 93 + 94, 95 a mladší. Někteří měli tedy výhodu roku a bylo na nich, jak toho využijí. Nejlépe se této výhody zhostil v nejmladší kategorii Jan Kodým ( 95 ), který na padesátimetrových tratích obsadil vynikající 4. a 5. místo. O dva roky mladší plavecká naděje Robert Weis si ještě musí na lepší umístění ve startovním poli starších počkat, ale tento skoro nejmladší účastník závodů se zdaleka nemusí za své výkony stydět. Vždyť v každém závodě ( i u těch starších ) plavalo ke čtyřem desítkám závodníků a Bob byl dokonce 22. V kategorii 94 + 93 měli výhodu roku Bukovjanová Iva, Duspivová Kateřina, Massarová Patrizia a poprvé na závodech Honzová Karolína, která je velkým příslibem v plaveckých soutěžích. Tady se už plavaly stometrové tratě a nejvíce se dařilo Ivě na znaku, kdy skončila 9., v ostatních disciplínách skončila za svými možnostmi, stejně jako Kačka. Naopak Patrika si vyplavala při všech startech osobní rekordy a Karolína na svých prvních závodech ukončovala vždy druhou desítku ze čtyř. O rok mladší pětice závodníků byla v nevýhodě, přesto si všichni zaslouží pochvalu. První zkušenosti ze závodního plavání sbírali Aleš Berounský a Markéta Bohdalová, která si účast na závodech zasloužila poctivou přípravou. Aleš má plavecké vlohy po rodičích a svou pílí to jistě dá brzy na vědomí svému okolí. Zdařil se mu hlavně znak a kraul. Patrik Weis i Klára Koubová si vyplavali osobní rekordy, Klárce se povedla hlavně prsová stovka, kdy skončila ze širokého pole na 18. místě. Nejúspěšnější z pětice však byla ostřílená závodnice Tereza Duspivová, která si výrazně vylepšila osobn rekord na stovku kraul ( 15. ) a rychlou vodu měla i při stovce znak ( 16. ).

Už se všichni moc těší, až budou moci své nově nabyté zkušenosti předvést v domácích vodách na krajských přeborech v květnu.