Stojící: Kateřina Duspivová, Karolína Slabá, Eva Najbrtová, trenérka Eva Bednaříková, Tereza Duspivová, Markéta Bohdalová
Dole: Pavel Vysušil, Patrizia Massarová, Karolína Honzová

Uprostřed: Jakub Švancár, Matěj Písek, Martin Šesták
Dole: Klára Šrámková, Jan Kodým, Natálie Berounská

Českokrumlovští plavci lovili body v domácích vodách

V prosinci to bude 11 let, co existuje Českokrumlovský plavecký klub.
Za tu dobu prošlo vodami krumlovské plovárny na stovky dětí, které se zde naučily plavat, závodily, závodí a někteří se již jako junioři vrací, aby pomohli při výchově malých plavců. Klub začínal výukou v malém bazénu, potom přibyly hodiny i v bazénu velkém. A postupně došlo ke spolupráci s plaveckou školou Hastrmánek, která šikovné předškoláky předává do plaveckého oddílu, který se poté věnuje dětem školního věku. Členem klubu se může stát každý, kdo se chce zdokonalit v plavání, kdo chce plaváním rovnat záda nebo mít pohyb ve vodě jako regeneraci k jinému sportu, kdo chce závodit a získat tak partu kamarádů a spoustu zážitků. Všichni zájemci o plavání mohou přijít vždy
v úterý či ve čtvrtek v době tréninku ČKPK.

Ale vraťme se k závodění. Koncem listopadu se konaly krajské přebory všech věkových kategorií. Plavalo se v Českém Krumlově a tak domácí plavci měli výhodu prostředí. A opět se jim dařilo.

Na zimní pohár desetiletého a mladšího žactva bylo z domácího klubu přijato šest dětí. Nejvíce se dařilo Natálii Berounské ( 9 ), která si vyplavala dvakrát stříbro a jednou bronz, Klárce Šrámkové ( 8 ), která si doplavala pro třetí místo. Obě závodily ve stejné kategorii devítiletých a mladších plavců. Nejúspěšnějším byl Jan Kodým ( 10 ), který všechny své starty proměnil ve stříbro. Dále reprezentovali domácí klub Martin Šesták ( 9 ), Matěj Písek ( 10 ) a Jakub Švancár ( 10 ). Se všemi svěřenci byla trenérka velmi spokojená, vždyť mají svou závodní kariéru teprve před sebou.

O týden dříve se konaly přebory jedenácti- až čtrnáctiletých. Největším favoritem byl Pavel Vysušil ( 13 ), který beze zbytku naplnil všechna očekávání. Posbíral celkem osm prvních a jedno druhé místo. Neméně úspěšná byla i Tereza Duspivová ( 11 ), která si vyplavala dvě druhé a dvě třetí příčky. Překvapením byl i zisk jednoho čtvrtého místa u Kateřiny Duspivové ( 12 ) a Karolíny Slabé ( 12 ), která se k závodění vrátila po roční pauze. Dalšími velmi dobrými výsledky se předvedly Markéta Bohdalová ( 11 ), Eva Najbrtová ( 11 ), Karolína Honzová ( 12 ), Patrizia Massarová ( 12 ). Všichni plavci zaplavali velmi pěkné časy a vylepšili si tak své osobní rekordy.

Do konce kalendářního roku čeká ještě Jana Kodýma Pohár ČR desetiletého žactva v Domažlicích. Nezbývá, než mu popřát rychlou vodu.