KOH-I-NOORSKÁ TUŽKA
18.2.2006 České Budějovice

Výsledky našich plavců

Fotogalerie z těchto závodů

2006_kint_ckpk_foto.jpg

Stojící zleva: Jan Kodým, Klára Šrámková, trenérka Eva Bednaříková, Jakub Švancár, Jan Rampas, Natálie Berounská, Tereza Duspivová, Martin Šesták
Dole: Markéta Bohdalová, Kristýna Sirová, Karolína Slabá, Pavel Vysušil, Jiří Sváček

Minulou sobotu si českokrumlovští plavci vyzkoušeli dlouhý bazén

Uplynulou sobotu se v českobudějovické padesátce plaval již 22.ročník závodů KOH-I-NOORSKÁ TUŽKA za účasti nejen všech jihočeských, ale i velkých českých oddílů, např. Motorlet Praha, USK Praha, Plzeň, Karlovy Vary, Louny apod.

Českokrumlovský plavecký klub reprezentovalo nakonec jen dvanáct plavců, ostatní ze zdravotních důvodů svou účast odřekli.

V kategorii nejmladších ( 10 let a méně ) se nejlépe vedlo Natálce Berounské ( 10 ), která si z tak velkých závodů poprvé vezla cenu a to hned za třetí místo, jedenkrát byla čtvrtá a jednou devátá. O rok mladší Klárka Šrámková měla nevýhodu věku, ale byla svým starším kolegyním rovnocennou soupeřkou. Většinou se umístila do 15.místa. V konkurenci více jak padesáti závodnic to je velký příslib do dalšího ročníku závodů. Desetiletý Martin Šesták neměl po zdravotních problémech moc času na trénování, ale osobní rekordy si vyplaval v obou startech. Největší skupinkou z Krumlova byli jedenáctiletí a dvanáctiletí - Rampas Jan, Duspivová Tereza, Bohdalová Markéta, Kodým Jan a Švancár Jakub. Každý z nich si vyplaval alespoň jeden „osobák“, největších zlepšení dosáhl Honza Rampas a Bohdalová Markéta. Kategorii třináctiletých a čtrnáctiletých zastupovala pouze Karolína Slabá a Pavel Vysušil. Karolína zaplavala na hranici svých možností a umístění v první patnáctce jsou velmi dobrá. Pavel mohl myslet výš a povedlo se. Na kraulové trati získal stříbro, ve znaku byl pátý. Největší překvapením byl pro trenérku dorost – Kristýna Sirová a Jiří Sváček. Oba plavci absentovali v závodění ( Jirka i v tréninku ) několik sezón a návrat se jim vydařil. Kristýna přebrala ceny za druhé a třetí místo, Jirka byl jedenkrát třetí a jednou smolně čtvrtý.

Všechny osobní rekordy jsou o to cennější, že jsou z dlouhého bazénu a malé závodníky může těšit, že se za své výkony v konkurenci ostatních plavců nemusí vůbec stydět. A tak se všichni mohou v klidu připravovat na krajské přebory, které budou od května vždy v domácím prostředí.

Eva Bednaříková, trenérka

freshlime.cz

© 2009 ČKPK. Všechna práva vyhrazena.

Odkazy: CK Shuttle - 302 Found

Found

The document has moved here.