Fotogalerie z těchto závodů

Nahoře zleva: Karolína Honzová, trenérka Eva Bendaříková, Tereza Duspivová, Aleš Berounský
dole: Jiří Sváček, Markéta Bohdalová, Kristýna Sirová, Pavel Vysušil

Na konci června se ještě závodilo i v plaveckém bazénu.

V sobotu se za účasti jedné stovky plavců ze všech jihočeských klubů konal na bazéně v Českém Krumlově Letní přebor jihočeského kraje. Domácí barvy hájilo sedm závodníků, žáci Berounský Aleš, Bohdalová Markéta, Duspivová Tereza, Honzová Karolína, Vysušil Pavel a dorostenci Sirová Kristýna a Sváček Jiří. Každý si domů odnášel alespoň jeden diplom, alespoň jednou si každý vystoupil na stupně vítězů. Nejúspěšnější byl tradičně čtrnáctiletý Pavel Vysušil, který každý start proměnil ve zlato. Kristýna Sirová k jednomu prvnímu místu přidala čtyři druhé a jedno třetí. Jirka Sváček také zabodoval a skončil jednou zlatý, třikrát stříbrný a jednou bronzový. K velmi pěkným výkonům našich nejstarších závodníků patří 50 m sprint volným způsobem pod 30 vteřin ( Jirka 25,7 ) a zvláště Jirkova „stovka“ pod minutu (0:57,9). Kristýně a Pavlovi chybělo cca 5 vteřin k pokoření této snové hranice. Z mladších plavců se dařilo dvanáctileté Tereze Duspivové, která přesto, že dlouho bojovala s vleklým zraněním, dokázala vyplavat dvě zlata a dva bronzy. Na nejvyšší stupeň si při nejkratší trati ( 50 m ) vystoupila také stejně stará Markéta Bohdalová, která přidala i dvě třetí místa ze svých oblíbených znakových disciplín. A pro znakové disciplíny byla rychlá voda i pro další domácí plavce. Diplom za třetí místo si vyplavali také Karolína Honzová a Aleš Berounský. Celkově získala domácí minivýprava 28 medailí ( ze 43 startů ). Všichni, kdož chtějí závodit, tak zúročili půlroční dřinu v plaveckém bazénu a udělali radost nejen sobě, ale i rodičům a trenérce.