Výsledky našich plavců

Zleva - vzadu - Klára Koubová, Tereza Duspivová, Honza Kodým
vpředu - Patrik a Robert Weisovi

Českokrumlovský plavecký potěr se představil v domácím prostředí

V sobotu 20.11.2004 se v českokrumlovském bazéně konal Zimní pohár desetiletého a devítiletého a mladšího žactva Jihočeského kraje. Domácí klub reprezentovalo pět adeptů plaveckého sportu. Ve dvou kategoriích soutěžilo 150 dětí z deseti plaveckých klubů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - desetiletí a devítiletí a mladší. Z desetiletých zástupců ČKPK se lépe dařilo děvčatům. Obě si dvakráte vystoupila na stupně vítězů. Klára Koubová měla více sil dopoledne, odpoledne na ní již byla vidět únava. Získala jedno druhé a jedno třetí místo na stometrových tratích kraul a znak. V ostatních disciplínách se umisťovala do osmého místa. Duspivová Tereza byla úspěšnější odpoledne. Opadla nervozita a zúročila hodiny tréninků. Na padesátimetrových tratích kraul a znak si vybojovala bronz, v silné konkurenci v ostatních disciplínách nebyla hůř než desátá. Stejně starý Patrik Weis statečně bojoval po celou dobu závodů, ale mezi elitu kraje se zatím neprobojoval. Zato jeho o tři roky mladší bratr Robert se na závodech představil poprvé a vůbec si nevedl špatně. Pravdou je, že kategorie devět let a mladší ublížila těm nejmenším, vybereme-li však pouze sedmileté plavce, jednoznačně je českokrumlovský benjamínek porážel. Byl by hodnocen třikrát prvním a jednou třetím místem. Své první závody prožíval a první zkušenosti sbíral i devítiletý Honza Kodým, který v plaveckém klubu trénuje teprve třetím měsícem. V kategorii devět let a mladší vybojoval dvě stříbrné a dvě bronzové příčky. Určitě svými výsledky dostal i další chuť do tréninku a tentokrát byl právě on pro trenérku největším překvapením.

Desetiletá děvčata se svými časy budou pokoušet nominovat na Zimní pohár České republiky, který se již tradičně bude konat v prosinci v Domažlicích.